अब प्रावि र निमावीले पनि अनुदान पाउने

प्रकाशित मिति :2018-07-18 09:22:34

काठमाडौं/२ साउन– शिक्षा विभागले सामुदायिक विद्यालयको सिकाइ सुधारका लागि अनुदान उपलब्ध गराउने भएको छ ।

विभागले मुस्ताङ र मनाङ बाहेकका जिल्लाहरुमा अनुमति प्राप्त गरी सञ्चालनमा रहेका तर हालसम्म कुनै पनि शिक्षा दरबन्दी/राहत अनुदान प्राप्त नगरेका वा एकजना मात्र दरबन्दी/राहत प्राप्त गरेका सामुदायिक विद्यालयहरुमा शिक्षण सिकाइ सुधारका लागि अनुदान दिने भएको हो ।

विभागले यसअघि माध्यमिक तहमा मात्र शिक्षण सिकाइ सुधारका लागि अनुदान दिने निर्णय गरेको थियो । अहिले प्रावि र निमाविलाई पनि उपलब्ध गराउने भएको हो । विभागको उपनिर्देशक घनश्याम आर्यालका अनुसार माध्यमिक तह शिक्षण सिकाइको अनुदानमा आधारभूत तह (कक्षा १ देखि ५ र कक्षा ६ देखि ८) का लागि समेत रकम थप गरी निकासा गरिएको छ । विभागले उपलब्ध गराएको रकम सम्बन्धित विद्यालयलाई दिन समेत अनुरोध गरेको छ ।

अनुदान प्राप्त गर्ने सामुदायिक विद्यालयहरु नियमानुसार अनुमति प्राप्त गरी कम्तिमा ३ शैक्षिक सत्र सञ्चालन भएको हुनु पर्नेछ । विद्यालयहरुले शैक्षिक सत्र गणना गर्दा ०७४ समेतलाई गणना गर्ने । विभागले निकास गरेको रकमबाट शैक्षिक सत्र ०७५ का लागि आधारभूत तह (कक्षा ६ देखि ८) र माध्यमिक तह (९ देखि १०) का लागि गणित, विज्ञान वा अंग्रेजी विषयको शिक्षकको व्यवस्था गर्नुपर्नेछ । विभागले विद्यार्थी संख्या र विद्यालय स्थापना भएको आधारमा क्रम निर्धारण गरी अनुदान दिने जनाएको छ ।

अनुदान प्राप्त गर्न विद्यालयमा नियमितरुपमा लेखा परीक्षण तथा सामाजिक परीक्षण भएको हुनुपर्ने छ ।

 

 

 

    Comment Here!

Related NEWS
मुख्य खबर

अक्सफोर्ड कलेजमा उत्कृष्ट शिक्षा

गैंडाकोट–२, नवलपरासीमा रहेको अक्स्फोर्ड कलेज अफ इन्जिनियरिङ एण्ड म्यानेजमेन्ट कलेज २०५७ ( ई.सं.२०००) सालमा पोखरा

पश्चिम नेपालमा उत्कृष्ट हो राप्ती इन्जिनियरिङ कलेज

इन्जिनियरिङ कलेजको रुपमा पश्चिम नेपालमा सबैभन्दा पहिले ११ वर्ष अगाडि स्थापना भएको कलेज हो राप्ती

Read more
ताजा अपडेट
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE