बृहत इक्यान मेला साउन ५ गतेदखि

प्रकाशित मिति :2017-07-09 11:12:41

काठमाडौं/अध्ययनका लागि बिदेश जाने विद्यार्थीलाई लक्षित गरी नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)ले ११ औं ‘इक्यान शैक्षिक मेला’ आयोजना गर्ने भएको छ । राजधानीमा आज पत्रकार सम्मेलन आयोजना गर्दै आगामी साउन ५ गतेदेखि चार दिने शैक्षिक मेला आयोजना गर्ने जानकारी दिएको हो ।
राजधानीको भृकुटीमण्डपमा आयोजना हुने मेलामा १ लाख विद्यार्थी तथा अभिभावकले अवलोकन गर्ने अपेक्षा गरिएको इक्यानका कार्यबाहक अध्यक्ष विष्णुहरि पाण्डेले जानकारी दिए ।
मेलामा २३३ वटा स्टल तथा १७ वटा पेभेलियनहरु रहने इक्यानले जानकारी दिएको छ । इक्यानमा आबद्ध ५० भन्दा बढी संस्थाको सहभागिता रहने मेलामा विद्यार्थीले बिभिन्न देश, त्यहाँको शैक्षिक अवस्था, भिसा प्रोसेसिङसँगै लागत र कामबारे जानकारी लिन सक्नेछन । एउटै छातामुनी विभिन्न सस्थाको प्रतिनिधित्व रहने भएकाले विद्यार्थीले उपयुक्त विकल्प हुने पाण्डेले जानकारी दिए ।
मेलामा विद्यार्थीहरुले स्वदेशी तथा विदेशी शिक्षा प्रणालीबारे जानकारी लिन सकिने छ । त्यस्तै, विदेशमा पढ्दाका अवसर तथा सम्भावनाह त्यहाँ प्राप्त हुन सक्ने छात्रवृत्ति, सुविधा एवम गुणस्तरीय शिक्षाबारे विद्यार्थीहरुलाई जानकारी गराइनेछ ।
मेलामा छिमेकी मुलुक भारतसँगै चीन, जापान, अष्ट्रेलिया, बेलायत, अमेरिका, फ्रान्स, न्यूजिल्याण्ड, नर्वे, फिनल्याण्ड, मलेसिया, जर्मन, डेनमार्कलगगायतका देशमा शिक्षाका लागि जान चाहने विद्यार्थीहरुले सबै खाले जानकारी लिन सक्नेछन् ।
मेलामा चार दिन नै रक्तदान कार्यक्रम समेत गरिनेछ ।

    Comment Here!

Related NEWS
मुख्य खबर

शिक्षाको अर्बौँ वैदेशिक सहायता जोखिममा

विद्यालय क्षेत्र विकास कार्यक्रम (एसएसडिपी) का लागि दातृ निकायले सम्झौता गरेको अनुदान तथा सहायताको अर्बौँ

एमबीबीएस प्रवेश परीक्षा रद्द

चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानले एक महिनाअघि लिएको एमबीबीएस प्रवेश परीक्षा रद्द गरेको छ । त्रिवि कार्यकारी

Read more
ताजा अपडेट
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE