सबैभन्दा धनी बेजोस, चौधरीको सम्पत्ती १९ अर्बले बढ्यो

प्रकाशित मिति :2018-03-07 11:13:35

अमेजोन कम्पनीका मालिक जेफ बेजोस १ सय १२ बिलियन अमेरिकी डलर सम्पत्ती सहित विश्वको सबैभन्दा धनी व्यक्ति बनेका छन् । फोब्र्स म्याग्जिनले मंगलबार सार्वजनिक गरेको विश्वका धनीहरुको सूचीमा विल गेट्सलाई पछि पार्दै ५४ वर्षे बेजोस पहिलो पटक फोब्र्सको सूचीमा पहिलो नम्बरमा आएका हुन ।
यससँगै उनी १ सय बिलियन सम्पत्ती हुने पहिलो व्यक्ति समेत बनेका छन् । सन् १९९९ मा घरको सानो ग्यारेजबाट आफ्नो कारोबार सुरु गरेका उनको सम्पत्ती गत वर्षसम्म ८६ बिलियन डलर मात्रै थियो । तत्कालिन समयमा बेजोसले अनलाइनमार्फत पुस्तक बिक्री गर्दथे ।
अमेजनलाई सार्वजनिक गरेको २ वर्षमा उनी फोब्र्स बिलिनियर्सको सूचीमा दर्ता भइसकेका थिए । तत्कालिन समयमा उनको सम्पत्ती ५६ सय प्रतिशतले १०।१ बिलियन पुगेको थियो । सन् २००१ मा आइपुग्दा अमेजोनले नाफा कमाउन सुरु गरेको थियो ।
बेजोस सन् २०१३ मा २५ दशमलव २ बिलियन डलर सम्पत्ती सहित गुगलका संस्थापक ल्यारी पेज र सर्गे ब्रिनलाई पछि पार्दै धनीको सूचीमा १९ नम्बरमा आइसकेका थिए ।
सन् २०१७ अक्टोबर २७ तारिखमा एकै दिनमा १० बिलियन सम्पत्ती बढेर बेजोर विल गेट्सलाई पछि पार्दैै सबैभन्दा धनी व्यक्ति बनेका थिए ।
त्यस्तै, नेपालका बिनोद चौधरी धनीको सूचीमा १ हजार ५६१ नम्बरमा छन् । उनको कुल सम्पत्ती १ अर्ब ५० करोड डलर छ । उनको गत एक वर्षमा १९ अर्ब सम्पत्ती बढेको छ ।
विश्वको दोस्रो स्थानमा ९० अर्ब अमेरिकी डलर सहित विल गेट्स छन् । तेस्रो स्थानमा शेयर बजारका बादाशाह वारेन बफेट छन् । जसको सम्पत्ती ८४ अर्ब अमेरिकी डलर छ । फेसबुकका संस्थापक मार्क जुकरवर्गको सम्पत्ती ७१ अर्ब अमेरिकी डलर छ र उनी पाँचौ स्थानमा छन् ।

 

 

 

    Comment Here!

Related NEWS
मुख्य खबर

अक्सफोर्ड कलेजमा उत्कृष्ट शिक्षा

गैंडाकोट–२, नवलपरासीमा रहेको अक्स्फोर्ड कलेज अफ इन्जिनियरिङ एण्ड म्यानेजमेन्ट कलेज २०५७ ( ई.सं.२०००) सालमा पोखरा

पश्चिम नेपालमा उत्कृष्ट हो राप्ती इन्जिनियरिङ कलेज

इन्जिनियरिङ कलेजको रुपमा पश्चिम नेपालमा सबैभन्दा पहिले ११ वर्ष अगाडि स्थापना भएको कलेज हो राप्ती

Read more
ताजा अपडेट
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE